Okna PCV należą do najpopularniejszych, jeżeli chodzi o domy jednorodzinne i mieszkania. Nie wystarczy wybrać pierwszych lepszych okien. Do zakupu takich produktów należy podejść w odpowiedni sposób, dzięki czemu zainwestujemy w dobrej jakości stolarkę okienną.

Przed zakupem okien

Niezależnie od tego, czy kupujemy okna PCV, czy też inne rodzaju stolarkę okienną, warto dowiedzieć się, co dokładnie wpływa na wysokość ceny za poszczególne okna. Wśród czynników, które mają wpływ na wysokość ceny wymienia się: wielkość okna oraz sposób jego otwierania, ilość komór, a także izolację termiczną. Na wielkość ceny ma także wpływ materiał z jakiego okno w całości zostało wykonane. Najdroższe są okna wykonane z prawdziwego drewna i z aluminium. Najtańszą (i po części dlatego najpopularniejszą) są okna wykonane z tworzywa sztucznego. Na cenę może mieć również wpływ fakt, czy mamy do czynienia z oknem dachowym, czy też nie.

Okna PCV zamiast drewnianych

Na początku lat 90 tych okna plastikowe były nowością, którą wszyscy chcieli mieć. Zamiast starych, drewnianych okien, wszyscy woleli postawić na tworzywo sztuczne, które nie tylko gwarantowało większą solidność, ale także było modne. Dla niektórych okna PCV były także synonimem luksusu. W obecnych czasach sprawa ta ma się trochę inaczej. Nadal można spotkać stare okna drewniane, które wymieniane są na modele plastikowe. Przy czym nie można powiedzieć, że drewno jest całkowicie wypierane. Również okna drewniane można spotkać w wielu domach, a także firmach.

Comments are closed.