Ciąża zmienia naszą sylwetkę. Z miesiąca na miesiąc mamy coraz większy brzuch. Powiększają się także piersi przygotowujące się do produkowania pokarmu dla przyszłego noworodka. W ostatnim trymestrze ciąży widać to już bardzo wyraźnie. Konieczna jest wymiana rozmiaru noszonej dotychczas bielizny na większą, najlepiej typowo ciążową.

Od kiedy bielizna ciążowa powinna znaleźć się w naszej szafie?

Wymienianie staników na coraz większe należy rozpocząć od razu, gdy biust zaczyna rosnąć. Coraz cięższe piersi będą miały należytą podporę, a dobrze wyprofilowane miseczki utrzymają prawidłowy kształt piersi. Prawidłowo też będą tworzyć się kanaliki mlekowe. Wpłynie to również na nasz komfort psychiczny i wygodę.

Jeżeli przez pierwsze sześć miesięcy obywałyśmy się bez bielizny ciążowej, to w trzecim (ostatnim) trymestrze ciąży należy zdecydowanie przerzucić się na tego typu ubiór. Ciążowe staniki wykonuje się z mocniejszych tkanin, by mogły utrzymać nabrzmiałe i ciężkie piersi. Nadmierny ciężar biustu odczuwamy bardzo wyraźnie, a źle dobrane staniki mogą doprowadzić do niepotrzebnego bólu biustu.

Bielizna ciążowa – jaka musi być?

Bielizna przeznaczona na okres ciąży i tuż po niej wyróżnia się zwiększoną trwałością włókien, miękkością, delikatnością i funkcjonalnością. Staniki ciążowe mają odpinane miseczki, dzięki czemu młoda mama może swobodnie karmić maluszka bez konieczności odpinania całego stanika. Zwłaszcza gdy mamy na rękach noworodka i mamy ograniczoną swobodę ruchów.

Odpinane miseczki pozwalają bez zbędnych niewygodnych zabiegów nakarmić maluszka. Można swobodnie przystawić dzidziusia do piersi na każde jego żądanie. Nie ma znaczenia, gdzie w danym momencie się znajdujemy. Karmienie dziecka piersią siedząc na ławeczce w parku, czy w innych miejscach publicznych jest dyskretne, co wpływa na komfort zarówno karmiącej mamy, jak i konsumującego mleko noworodka.

Bielizna ciążowa – co oprócz stanika?

Biustonosz ciążowy to nie jedyna część garderoby nazywana ciążową bielizną. Tym określeniem definiujemy również majtki ciążowe, koszulki nocne i piżamki dla ciężarnych pań, a także tunele (pasy ciążowe). Każda tego typu bielizna powinna być wygodna, niealergizująca, oddychająca, niekrępująca ruchów i elegancka.

Modna i wygodna ciążowa bielizna wpływa na lepsze samopoczucie kobiety w stanie błogosławionym. Komfort w tym trudnym czasie jest bardzo ważny. Zwracajmy zatem uwagę zarówno na funkcjonalność tej części garderoby, jak i jej modowy trend.

W czasie ciąży potrzebujemy zadbać o swoje ciało z większą starannością. Nosimy bowiem pod sercem małą istotkę, która potrzebuje wygodnego lokum, a my szykownej elegancji. Dlatego jest tak ważne staranne dobieranie ciążowej bielizny w każdym trymestrze ciąży pod każdym względem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.