Salon to pokój reprezentacyjny. Koniecznie należy zadbać, by znalazły się w nim nie tylko ciekawe meble i dekoracje, ale również żywe rośliny, które sprawiają, że każde wnętrze staje się przytulne. Jak wybrać kwiaty, które podkreślą charakter naszego pokoju dziennego?

Skrzydłokwiat

Jest to roślina, która ma wielu zwolenników. Nie ma się czemu dziwić! Jej ciemno-zielone liście wyglądają bardzo dekoracyjnie. Skrzydłokwiat jest łatwy w hodowli, dzięki temu często możemy zobaczyć niewielkie, białe kwiaty, które wystają spomiędzy liści.

Skrzydłokwiat charakteryzuje się minimalistyczną urodą. Świetnie wygląda w prostych i wysokich donicach lechuza, które swoją konstrukcją podkreślają urodę rośliny. Do nowoczesnego wnętrza warto wybrać donice w białym lub szarym kolorze. Czarne donice lechuza będą idealne do mieszkania w stylu industrialnym.

Skrzydłokwiat jest rośliną mało wymagającą jednak nie można zapomnieć o obfitym podlewaniu. Latem należy go podlewać nawet 3 razy w tygodniu. Zimą można ograniczyć się do jednego podlewania tygodniowo.

Grudnik

Grudnik jest znany pod kilkoma nazwami. Zygokaktus czy kaktus Bożego Narodzenia najchętniej kupowany jest zimą, tuż przed świętami. Lubimy mieć go w domu w tym wyjątkowym okresie, gdyż właśnie wtedy jest obsypany pięknymi kwiatami, które zdobią całe łodygi.

Grudnik lubi mieć ziemię delikatnie wilgotną. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy pojawią się na nim pąki, gdyż staje się wtedy wyjątkowo wrażliwy. Bardzo ważne jest, by w tym okresie nie przelać go ani nie przesuszyć. Donice lechuza, które mają system nawadniania gwarantują bezpieczeństwo nawet bardzo delikatnym kwiatom.

Zygokaktusa nie można w tym okresie również przestawiać. Należy również uważać na przeciągi, których również nie lubi.

Monstera

Monstera jest kwiatem, który występuje w lasach tropikalnych. Od kilku lat można zauważyć, że coraz chętniej znajduje się w naszych domach. Serca wielu pań domu podbiła ogromnymi liśćmi, które wyglądają jak podziurawione. Mają również bardzo intensywny, zielony kolor.

Warto pamiętać, że monstera, która jest prawidłowo pielęgnowana, w krótkim czasie potrafi mocno się rozrosną. Warto już na początku zapewnić jej odpowiednio dużą donicę lechuza, w której roślina będzie dobrze się czuła.

Monsterę należy podlewać oszczędnie. Warto pamiętać, że lubi zraszanie. Nie czuje się dobrze w miejscach, które są bardzo mocno nasłonecznione. Intensywne słońce może przypalić efektowne liście. Korzystniej wybrać dla niej stanowisko lekko zacienione, gdzie światło jest rozproszone.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Doniczki marki lechuza.

Comments are closed.