Jakie powinny mieć wymiary szafek i innych mebli w kuchni? Od pewnego czasu na rynku można spotkać się ze standardowymi wymiarami. Aczkolwiek nie można kierować się nimi podczas zakupów. Każdy z nas musi samodzielnie sprawdzić, jakie szafki kuchenne będą dla niego najlepsze.

Dopasowane szafki kuchenne

Tak, w sklepach można spotkać meble o określonych wymiarach. Tylko, że nie każdy może pozwolić sobie na wielki zestaw kuchenny, jeżeli ma małą kuchnię. Nawet, jeżeli ktoś ma dużą kuchnię, to i tak powinien sprawdzić wymiary na jakie dokładnie może sobie pozwolić. Po co nam z kolei zbyt małe szafki kuchenne? W ten sposób na pewno nie uda nam się zapanować nad ładem i harmonią w takim pomieszczeniu. Zawsze dokładnie sprawdzajmy wymiary, a uda nam się wybrać dobry zestaw meblowy, który będzie pasował do naszej kuchni.

Wymiary mebli kuchennych

Przyjmuje się, że jeżeli chodzi o wysokość szafek do kuchni, to powinny one mieć maksymalnie 86 cm. Jest to standardowy wymiar, chociaż coraz więcej producentów ustawia wysokość dolnych szafek na 90 cm. Różnica jest niewielka, ale jak widać – jest konieczna, ponieważ coraz więcej osób poszukuje takich mebli kuchennych. Jeżeli chodzi o szerokość szafek kuchennych, to możemy spotkać się z różnymi wymiarami. Najmniejsza szerokość to 15 cm, a największa to 90 cm. Przy czym można jeszcze zakupić szafki do kuchni, które mają pośrednie wartości, jeżeli chodzi o szerokość. Jeżeli chodzi o głębokość to standardowe meble powinny mieć od 50 do 55 cm, aby mogły spełniać swoje funkcje. 

Comments are closed.