Szukając sposobów na unowocześnienie własnej kuchni zazwyczaj szperamy po książkach kucharskich, zapominając, że tajemnica gotowania tkwi przede wszystkim w dobrej jakości garnkach i patelniach. Chcąc zmienić naszą kuchnię zacznijmy właśnie od garnków – nowoczesne garnki stalowe zachwycą nas funkcjonalnością i trwałością i sprawią, że gotowanie stanie się codzienną przyjemnością. 

Dlaczego warto postawić na garnki stalowe?

Szukając idealnych garnków zwróćmy uwagę na komplety garnków stalowych – zestawy garnków z tego materiału są nie tylko trwałe, ale też zaprojektowane w taki sposób, aby samo gotowanie było przyjemnością. Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. W ich dnach umieszczono dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła – przekłada się to nie tylko na znacznie szybsze gotowanie, ale również na oszczędność energii. Garnki wyposażono w doskonale przylegające pokrywki – stworzone są one ze szkła hartowanego, a niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie nadmiaru wody i zagęszczenie potrawy. Garnki uzupełnione są o lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Znacząco ułatwiają one gotowanie. Całość uzupełniają wygodne rączki i uchwyty.

Patelnie dostosowane do potrzeb 

Poza garnkami warto zwrócić uwagę również na nowoczesne patelnie ceramiczne. Patelnie tworzone są z wysokiej jakości tworzyw, które zapobiegają przywieraniu pokarmów do dna patelni podczas smażenia. Dzięki powłokom ceramicznym możliwe stało się smażenie na minimalnej ilości tłuszczu oraz zmniejszenie kaloryczności potrawy. Podnoszenie i przenoszenie patelni ułatwi profilowana rączka wykonana z materiałów antypoślizgowych. 

Comments are closed.