Odpoczynek na słońcu w okresie lata to najlepszy sposób na relaks. Jeśli mamy możliwość zaaranżowania przydomowego ogrodu czy tarasu nie zwlekajmy ani chwil! Wystarczą wygodne meble oraz parasol ogrodowy, aby stworzyć dla siebie i bliskich wyjątkową przestrzeń do wypoczynku. Jakie rozwiązania wybrać? Co proponują nam dzisiaj producenci parasoli ogrodowych?

Parasol ogrodowy w nowoczesnym wydaniu

Jak tworzone są dzisiaj parasole ogrodowe? Z pewnością różnią się one zasadniczo od tego, co mogliśmy znaleźć w sklepach jeszcze dekadę temu. Parasol ogrodowy nowego typu zaskoczy nas nie tylko przemyślaną konstrukcją, ale również doskonałymi parametrami technicznymi oraz wykonaniem. Projektanci stawiają na trwałe materiały oraz nowoczesny design, dzięki czemu parasol idealnie wpisze się w obowiązujące trendy. 

Jaki parasol ogrodowy wybrać? Możliwości jest wiele – projektanci proponują parasole z nogą centralną i boczną, parasole o czaszach okrągłych, prostokątnych czy kwadratowych. Bok czaszy może sięgać nawet 4 metrów! Nie bez znaczenia jest również odpowiednia podstawa – powinna być ona dopasowana nie tylko do rodzaju parasola, ale również podłoża, gdzie stać ma nasz parasol. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się podstawy z granitu, idealne na tarasy oraz podstawy z włókna szklanego, które wkopuje się w ziemię.

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy wykonany jest z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Stelaż parasola wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, osadzony jest on na ruchomej stopie, która może być rotowana. Czasza parasola tworzona jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwa poliuretanu. To połączenie pozwala na zabezpieczenie tkaniny przed wilgocią, płowieniem oraz wnikaniem brudu. 

Comments are closed.