Stroje kąpielowe stały się nieodzownym elementem garderoby. Używane już nie tylko latem, ale i zimą na basenach, są projektowane przez najlepszych projektantów. Ogromny ich wybór sprawia, że każda kobieta może dobrze dopasować strój kąpielowy do swojej sylwetki i wyglądać atrakcyjnie.

Z czego szyje się kostiumy kąpielowe

Jeszcze do niedawna stroje kąpielowe szyto głównie z bawełny. Zdarzały się też oryginalne stroje z innych dzianin, np. jedwabnych. Dopiero stworzenie nylonu zrewolucjonizowało rynek kostiumów. Stały się one obcisłe i nie zmieniały kształtu pod wpływem wody.Nowoczesne kostiumy kąpielowe są szyte z wysokiej jakości materiałów z tworzyw sztucznych. Dzięki temu zarówno stroje kąpielowe dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe charakteryzują się dobrym przyleganiem do ciała. Wybierając strój do kąpieli zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Jeśli strój ma być przeznaczony głównie na basen, to warto wybrać te tkaniny, które są bardziej odporne na chlor, używany powszechnie do odkażania wody.

Jak wybrać strój kąpielowy

Przed zakupem kostiumu kąpielowego pojawia się zwykle dylemat, czy kupić jedno czy dwuczęściowy. Warto kierować się nie tylko tym, jak będziemy w tym stroju wyglądać, ale i jego przeznaczeniem.Szukając stroju na basen i do częstego pływania, zdecydowanie lepszy będzie strój jednoczęściowy. Lepiej przylega on do ciała i daje bardziej opływową sylwetkę. Stroje kąpielowe dwuczęściowe także nadają się do pływania, ale wybierajmy je raczej na letni wypoczynek na plaży. Dużo więcej odkrytego ciała daje lepszy efekt słonecznej kąpieli i opalone równomiernie całe ciało.

Podkreśl swoje atuty

Wybierając strój kąpielowy dobierzmy taki, który zamaskuje niedoskonałości, a podkreśli atuty. Panie z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami powinny szukać kostiumów ze skromnym, prostym stanikiem i ozdobnymi majtkami. Dzięki temu optycznie poszerzą biodra i zmniejszą ramiona. Odwrotnie muszą wybierać kobiety z sylwetką w kształcie gruszki. Tu najwłaściwsze będą jednolite, ciemne majtki oraz rozbudowana, dekoracyjna góra.Niedoskonałości figury dobrze zatuszują majtki z wysokim stanem. Ukryją one nadmierne boczki i wystający brzuch. Oczywiście warto jednak przed sezonem trochę poćwiczyć, żeby polepszyć sylwetkę.Bardzo ważne jest też idealne dopasowanie rozmiaru stroju kąpielowego dwuczęściowego. Najlepiej osobno dopasować górę i osobno dół. Bardzo rzadko jeden rozmiar jest dobry w całości. Zwykle któraś część jest za mała lub za duża, a to sprawi, że nie będziemy wyglądać w takim stroju kąpielowym dobrze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.