Nowoczesne okna, proponowane przez topowych producentów, zaskoczą nas pod wieloma względami. Okna takie są nie tylko szczelne i doskonale izolują przed chłodem, ale mogą również znacząco obniżyć poziom hałasu dobiegający nas z zewnątrz. Czy wymiana okien na nowe poprawi nasz komfort życia i sprawi, że mieszkanie czy dom staną się przytulniejsze? Okazuje się, że tak!

Wymiana okien na dźwiękoszczelne czy 4-szybowe

Jakie okna wybrać, decydując się na zmianę stolarki okiennej? Możliwości jest naprawdę dużo, warto więc zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i priorytety. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się okna plastikowe – klienci cenią sobie ich dobry stosunek jakości do ceny. Okna drewniane posiadają nieco lepsze parametry tłumienia dźwięków, odznaczają się również wysoką estetyką, która sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych czy loftowych. 

Kiedy zależy nam na większej dźwiękoszczelności warto wybrać okna, które pozwolą na zmniejszenie liczby decybeli dobiegających do naszych uszu. Wymiana okien w mieście takim jak Warszawa pozwoli na zminimalizowanie hałasu ulicznego w naszych mieszkaniach, zapewni nam większy komfort i zagwarantuje wygodny wypoczynek w ciszy.

Wymiana okien – o czym pamiętać podczas demontażu i montażu?

Wymiana okien jest procesem wymagającym odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Ekipy, które zatrudnimy do tego zadania powinny być wykwalifikowane i znać się na tym procesie. Demontaż okien nie powinien przebiegać gwałtownie – wyrywanie elementów może spowodować zniszczenie muru, co przełoży się na konieczności jego renowacji przed zamontowanie nowych okien. Wymiana okien wymaga precyzji – nawet niewielki błąd może doprowadzić do stworzenia nieszczelności, które w przyszłości uniemożliwią prawidłowe ogrzanie mieszkania. Krzywo wstawione okno będzie nieestetyczne!

Comments are closed.