Jazda konna jest sportem niezwykle popularnym – na lekcje jazdy konnej zapisywane są już kilkuletnie dzieci, a w szkółkach jeździeckich bez trudu spotkamy nastolatków, osoby dorosłe czy starsze. Wybierając tę dyscyplinę stawiamy nie tylko na budowanie naszej kondycji, ale również na szansę spędzania większej ilości czasu bliżej natury. Jak przygotować się do nauki jazdy konnej?

Dlaczego warto wybrać jazdę konną?

Jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym – wpływa ona nie tylko na naszą formę i kondycję, ale również poprawia wydolność organizmu, pozwala na wzmocnienie praktycznie wszystkich partii mięśni, wpływa na poprawę kontroli równowagi naszego ciała. Jazda konna w terenie wpłynie na dotlenienie naszego organizmu i lepsze samopoczucie. Jazda konna jest sportem polecanym osobom w każdym wieku – warto spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Jak ubrać się na lekcje jazdy konnej?

Szukając idealnego stroju do jazdy konnej przede wszystkim zadbajmy o kask na naszych głowach. Kask jeździecki to obowiązkowy element wyposażenia jeźdźca – pozwoli on na ochronę naszej głowy w przypadku upadku. Kaski możemy kupić w sklepach jeździeckich lub też wypożyczyć w stadninie. Istotne jest to, aby kask dobrze leżał na naszej głowie – nie może on uwierać, być zbyt luźny, za ciasny. Kaski wyposażone są w regulowane paski – dzięki nim możemy kask stabilnie utrzymać na głowie. Niewielki daszek pozwoli na ochronę przed słońcem. 

Szukając wygodnych spodni do jazdy konnej warto wybrać klasyczne bryczesy – są to spodnie jeździeckie, dopasowane do potrzeb tego sportu. Bryczesy tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie czy wnikanie brudu, włókna pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Struktura bryczesów pozwala na zachowanie komfortu jazdy, a tkaniny zapobiegają obcieraniu skóry i podrażnieniom. Bryczesy mogą być uzupełnione o specjalistyczne leje – są one tworzone z silikonu, który pozwala na lepszą przyczepność podczas jazdy. 

 

Comments are closed.