Zabieg HIFU to sposób na odmłodzenie twarzy bez użycia skalpela. Sprawdź, jak wygląda lifting twarzy przy pomocy ultradźwięków.

Zabieg HIFU, czyli bezoperacyjny lifting twarzy

Zabieg z użyciem technologii HIFU jest procedurą bezoperacyjną, co oznacza, że do jego wykonania nie jest potrzebny skalpel ani znieczulenie. HIFU to ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które wnikają głęboko do skóry i powodują przebudowę znajdujących się w niej włókien kolagenowych. Zabieg nie uszkadza naskórka, a pożądane efekty można uzyskać już po jednej sesji. Czym dokładnie jest zabieg HIFU i jakich efektów można się po nim spodziewać? Sprawdź.

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU to metoda głębokiej przebudowy i regeneracji skóry z użyciem zogniskowanych ultradźwięków. Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje działanie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Stosuje się ją głównie w celu obkurczenia i wygładzenia skóry. Zabieg HIFU polega na działaniu ultradźwiękami na odpowiedniej głębokości. Energia jest w stanie dotrzeć aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej.

Gdy fale ultradźwiękowe wnikają w skórę, wywołują mikrouszkodzenia, a te z kolei aktywują procesy przebudowy i produkcji kolagenu, działając na skórę obkurczająco. Eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie wyjaśniają, że parametry zabiegu HIFU można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta, ponieważ technologia ta umożliwia dobranie odpowiedniej głębokości wnikania w tkankę.

Na czym polega lifting HIFU?

Zabieg HIFU jest procedurą wykonywaną przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Dla zwiększenia komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe, ponieważ podczas zabiegu może pojawić się uczucie ciepła i pieczenia. Po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienie, jednak nie przeszkadza to w powrocie do codziennych obowiązków.

W pierwszej kolejności specjalista dobiera głębokość, z jaką zabieg HIFU będzie działać na skórę pacjenta – w zabiegach na twarz stosuje się kartridże o głębokości działania od 1,5 do 4,5 mm. Następnie ciało smarowane jest specjalnym żelem, który ułatwia emisję ultradźwięków w głąb skóry. Pod wpływem skupionych ultradźwięków następuje podgrzanie tkanki do temperatury około 65-75°C, czego efektem jest obkurczenie istniejących włókien kolagenowych i pobudzenie skóry do wytwarzania nowego kolagenu.

HIFU na twarz – efekty, jakich można się spodziewać

Lifting HIFU umożliwia skuteczną regenerację zwiotczałych włókien kolagenowych, tworzących „stelaż” skóry. Dzięki temu ma zastosowanie w zabiegach na całą twarz, ale również na konkretne okolice, np. podbródek, obszar wokół ust czy powieki. Zabieg HIFU redukuje takie niedoskonałości, jak zmarszczki, wiotkość i brak gęstości skóry. Dzięki terapii można uzyskać efekt liftingu twarzy bez skalpela, a także poprawę owalu twarzy. Dodatkowym efektem działania ultradźwięków może być zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej na danym obszarze. Lifting HIFU widocznie poprawia kondycję skóry. Chociaż ultradźwięki nie są w stanie zatrzymać procesu starzenia, mogą sprawić, że będzie on przebiegał w łagodniejszy sposób.

Pierwsze rezultaty widoczne są po kilku dobach i wzmacniają się w ciągu kolejnych tygodni. Optymalne efekty można ocenić jednak dopiero po 2-3 miesiącach, kiedy zainicjowane przez ultradźwięki procesy regeneracyjne w skórze się zakończą. Zabieg HIFU poprawia kondycję skóry na wiele miesięcy. Wskazane jest regularne powtarzanie terapii (2-3 razy w roku) dla podtrzymania efektu odmłodzenia skóry.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w KrakowieComments are closed.

-missions.org rce-reklama.pl le-prestige.pl