Stylowe, dające efekt luksusu i funkcjonalne, czy niepraktyczne, drogie i problematyczne? Okna panoramiczne często są obiektem dyskusji osób budujących swoje domy. Nie ulega wątpliwościom, że wielkoformatowe przeszklenia ciekawie się prezentują. Jednak czy w parze z efektem wizualnym idą również walory funkcjonalne, które dla większości inwestorów mają nadrzędne znaczenie? Sprawdź!

Okna panoramiczne do dużych i małych wnętrz

Chcesz powiększyć nieduże pomieszczenie? Okna panoramiczne zapewnią Ci imponujący efekt! Wzbogacenie projektu domu o wielkoformatowe przeszklenie jest najprostszym sposobem na optyczne dodanie wnętrzom dodatkowych metrów kwadratowych. Modne okna osadzone w cienkich ramach otwierają pokoje i łączą je z ogrodem. Dzięki przezroczystej tafli możesz napawać się pięknem natury bez wychodzenia z domu i obserwować dzieci bawiące się na posesji. Ponadto, okna w rozmiarze XXL wpuszczają do pomieszczeń nieskrępowany strumień naturalnego światła, które pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników i klimat domu.

Bariera dla ciepła

Wbrew powszechnym obawom, montaż okien panoramicznych umożliwia zachowanie izolacji cieplnej na bardzo dobrym poziomie,  bez ponoszenia dużych strat energii i wzrostu kosztów ogrzewania. Aby okna były szczelną barierą dla ogrzanego powietrza, muszą być prawidłowo, profesjonalnie zamontowane. Ponadto, ważne jest również ich umiejscowienie. Tego typu okna na pewno nie spełnią swojej funkcji, jeżeli zostaną zamontowane w pomieszczeniach o ekspozycji północnej.

Nagrzewanie się pomieszczeń

Budzącą wątpliwości kwestią jest obawa o nadmierne przegrzewanie się pomieszczeń  w okresie letnim. Możesz w prosty sposób wyeliminować ten problem, montując rolety i żaluzje. Ciekawym wariantem są efektowne systemy rolet schowanych w ścianie budynku, które chronią przed nadmiernym słońcem oraz redukują dochodzący z zewnątrz hałas. Rolety można również zintegrować z moskitierą.

 

 

Comments are closed.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/