Olbrzymia ilość spraw rozwodowych toczących się przed polskimi sądami sprawia, że zjawiskiem tym coraz częściej interesują się socjologowie. Wielu z nich zastanawia się, co wpływa na tak duży odsetek rozwodów oraz jaki wpływ na to mają czynniki zewnętrzne. Czy możliwe jest przygotowanie się do rozwodu? Czy warto zatrudnić adwokata?

Dlaczego decydujemy się na rozwód?

Rozwód to nic innego jak rozwiązanie związku małżeńskiego na drodze sądowej. Wniosek rozwodowy może złożyć jeden lub  oboje małżonków, a przebieg konkretnej sprawy zależeć będzie od wielu czynników. Wiele osób zadaje sobie pytanie: skąd tak duża ilość rozwodów w Polsce? Przede wszystkim warto wspomnieć o zmianach cywilizacyjnych i społecznych, dzięki którym rozwody nie są już dzisiaj tak stygmatyzowane jak kilka dekad temu. O rozwodach mówi się dzisiaj pewnie zarówno w telewizji, jak i w radio czy w prasie. Ważne jest także to, że coraz częściej mówi się o powodach rozwodu, co pozwala zrozumieć indywidualne decyzje i wybory życiowe. Rozwody w większości przypadków to wypadkowa wielu lat braku rozmów i nieporozumień pomiędzy małżonkami. Współcześnie wiele par decyduje się na terapię, jednak to nadal za mało, aby przełamać rozwodowy trend – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Przyczyną rozwodów jest także niewierność małżeńska oraz przemoc, zarówno fizyczna, jak i psychiczna.

Czy warto poprosić adwokata o pomoc?

Pomoc adwokata podczas sprawy rozwodowej może okazać się niezwykle ważna. Przede wszystkim rozwód to sytuacja bardzo stresująca – obecność własnego adwokata na sali sądowej da poczucie spokoju i komfortu. Adwokat ma za zadanie dbania o interesy swojego klienta, składanie w jego imieniu wniosków, podpowiadanie mu najlepszych rozwiązań, jakie daje prawo.

 

 

Comments are closed.

rce-reklama.pl ane-slowem.pl rpbc.org