Blockchain designer na brak pracy nie może narzekać. Coraz większa liczba przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesna technologia może stanowić dla nich furtkę do lepszej, zyskownej przyszłości. Co dalej za tym idzie – nawiązują oni m.in. współpracę z takimi firmami, jak 10Clouds, aby z technologii blockchain móc wyciągnąć dla siebie wszystko to, co jest możliwe.

Bitowe złoto

Aby jednak zrozumieć blockchain product development warto co nieco cofnąć się do przyszłości. A dokładnie do roku 1998, kiedy to Nick Szabo chciał powołać do życia Bit Gold. Coś, co po polsku było nazywane bitowym złotem. Wielkie pomysły, które jednak nigdy nie miały szansę na zaimpletowanie. To jednak niczemu nie szkodzi, ponieważ i tak wiele osób jest święcie przekonanych co do tego, że to właśnie pomysły Szabo stoją tak naprawdę u podstaw tego, co dzisiaj nazywa się kryptowalutami. Bit Gold miał być ojcem dla późniejszego BTC. Chociaż za króla wszystkich kryptowalut, jak dzisiaj nazywa się Bitcoina, odpowiedzialny jest zupełnie kto inny. 

Satoshi Nakamoto

Blockchain design stał się nieco bardziej sławny dziesięć lat później. Dzięki tajemniczemu wizjonerowi, który kazał się tytułować Satoshi Nakamoto. Pomimo tego, że od momentu jego ujawnienia się, minęła kolejna dekada i kilka lat więcej, nikt tak naprawdę nie wie, z kim się ma do czynienia w tym przypadku. Czy jest to jedna osoba – kobieta/mężczyzna? Czy też większa grupa osób? To on/ona/oni opublikowali artykuł na liście dyskusyjnej strony metzdowd.com, gdzie po raz pierwszy wspomnieli oni o zdecentralizowanym projekcie łańcucha bloków. To właśnie wtedy świat dowiedział się, że istnieje coś takiego jak kryptowaluta, która jest w stanie przynieść ogromne zyski z czasem. Wtedy to właśnie wszyscy dowiedzieli się również, że prace nad blockchain rozpoczęły się już w 2007 roku, czyli dwa lata wcześniej. 

Proof of Work

Z tematyką blockchain ściśle została powiązana definicja Proof of work, która oznacza nic innego, jak pracę w oryginalnym algorytmie konsensusu w sieci blockchain. To właśnie dzięki temu, w projekcie łańcucha bloków, może dojść do potwierdzenia wszelkiego rodzaju transakcji. Proof of work sprawia również, że pojawiają się nowe łańcuchy bloków – po tym, jak te poprzednie zostaną zapełnione. Ten algorytm wykorzystuje moc obliczeniową danego urządzenia, aby móc poradzić sobie ze skomplikowanymi kodami kryptograficznymi-matematycznymi, jakie pojawiają się na bieżąco w projekcie łańcucha bloków. 

 

Comments are closed.

banbook.com nahp.com zemydlaciebie.pl