Jeździectwo jest dyscypliną coraz chętniej wybieraną przez osoby aktywne, pragnące zadbać o swoje zdrowie. Szukając sposobów na to, aby hobby zmienić w przygodę na całe życie, warto zastanowić się nad podejściem do egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką. Czym jest taka Odznaka? Jak się przygotować do Brązowej Odznaki i zdać ją?

Jak się przygotować do Brązowej Odznaki – co warto wiedzieć?

Nauka jazdy konnej to sport ogólnorozwojowy – pozwala ona na utrzymanie pięknej sylwetki, rozbudowuje mięśnie, wpływa też na poprawę koncentracji i równowagi. Szkółki jeździeckie zachęcają do podjęcia nauki nawet kilkuletnie dzieci, a sam sport, jakim jest jeździectwo, jest rekomendowany osobom w każdym wieku. Chcąc podejść do tematu tej dyscypliny bardziej profesjonalnie, warto rozważyć zdanie egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką. Odznaka ta jest jedną z systemu trzystopniowej odznaki, która pozwala na sprawdzenie w praktyce umiejętności jeździeckich zgodnie z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej. Jak się przygotować do Brązowej Odznaki? Czy jest to trudny egzamin?

Czy wiesz, jak się przygotować do Brązowej Odznaki?

Brązowa Odznaka Jeździecka nie tylko pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności – to również przepustka do możliwości startów w profesjonalnych zawodach. Bez Oznaki startować można jedynie w turniejach towarzyskich. Jak się przygotować do Brązowej Odznaki? Egzamin składa się z trzech części: próby ujeżdżeniowej, próby skokowej oraz egzaminu teoretycznego. Konieczne jest więc trenowanie na padoku klasycznej jazdy oraz elementów wymaganych w egzaminie. Podczas egzaminu teoretycznego sprawdzana będzie wiedza z opieki stajennej. Atutem podejścia do egzaminu na Brązową Odznakę jest możliwość porozmawiania z egzaminatorami o swoich umiejętnościach i poprawieniu elementów, które wymagają dalszej pracy.

 

 

 

Comments are closed.