Każdy dobry sklep rowerowy stacjonarny i internetowy posiada w swojej ofercie buty SPD. Z pewnością warto odwiedzić lokalne punkty, aby doradzić się fachowców. Pozwoli to na dobranie idealnych akcesoriów związanych z jazdą na rowerze. Miłośnicy kolarstwa bardzo często zmagają się z zakupem butów SPD. Z tego artykułu dowiesz się, czy SPD to rozwiązanie dla Ciebie.

Jak sprawdzić, czy buty SPD są dla ciebie?

Nie jest łatwym stwierdzić, czy buty SPD są odpowiednie dla konkretnej osoby. Jest to spowodowane indywidualnością każdego człowieka. Przed zakupem butów SPD należy zastanowić się, gdzie jeździmy, ile czasu poświęcamy na jazdę na rowerze oraz do czego używamy roweru. Ważne jest również to, czy jesteśmy sprawni fizycznie. Hobbistyczna jazda na rowerze oczywiście wiąże się ze zwykłymi pedałami, z czasem i w momencie, gdy rower stanie się naszą pasją można zdecydować się na modele zatrzaskowe, takie jak SPD i specjalne buty do tego.

W jaki sposób działają SPD?

Wiele rowerzystów zastanawia się, czy SPD faktycznie jest pomocne podczas jazdy. Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników. Jeżeli jesteśmy amatorami kolarstwa to nie będziemy odczuwali korzyści płynących z SPD. Jednak z pewnością wpłynie to na poczucie bezpieczeństwa, ponieważ będziemy mieli poczucie lepszej przyczepności pedała do stopy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jazdy na rowerze połączone ze spacerami nie sprzyjają systemowi SPD. W takich przypadkach warto postawić na klasyczną jazdę rowerem. Znaczącym plusem systemu SPD jest możliwość poczucia jedności z naszym jednośladem. Chociaż początki i przyzwyczajenie do butów SPD może być ciężkie to warto, jeżeli chcemy profesjonalnie i regularnie uprawiać jazdę na rowerze.

Jak poprawnie dobrać buty SPD?

Wielu początkujących kolarzy ma problem z wyborem butów do jazdy na rowerze. Jeżeli chodzi o system SPD to nie wystarczy zakup nowych pedałów – potrzebne jest również specjalistyczne obuwie. Oczywiście rynek stacjonarny i internetowy ma w swojej ofercie wiele modeli. Aby dowiedzieć się, jaki model najlepiej wybrać trzeba rozeznać się w temacie. Najszybszym sposobem będzie odwiedzenie pobliskich sklepów rowerowych i poradzenie się pracowników. Jeżeli mamy natomiast więcej czasu to z pewnością warto obejrzeć kilka poradników na YouTube lub dodać się na grupki na Facebook’u o tematyce rowerowej. W internecie możemy zdobyć wiele rzetelnych informacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Comments are closed.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ Solidny metalowy taboret stołek Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft