Codzienne nawyki mają bezpośredni wpływ na kondycję naszego organizmu a zdrowe serce to podstawa prawidłowego funkcjonowania zdrowego organizmu. Jakie nawyki wspomagające pracę serca warto wprowadzić do codziennej rutyny?

Zdrowa dieta dla zdrowego serca

To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i odporność organizmu. Dieta wspomagająca serce powinna charakteryzować się dużą ilością warzyw, zwłaszcza zielonych, które dostarczają organizmowi cennych związków regulujących poziom cholesterolu. Warzywa takie jak awokado, czy brukselka są dodatkowo bogate w potas, który z kolei ma właściwości obniżające ciśnienie krwi.

Kwasy Omega-3 to zdrowe źródło tłuszczy, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kwasy Omega-3 wspomagają pracę serca i układu krążenia, przede wszystkim poprzez regulację poziomu cholesterolu. Aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ich ilość, warto pamiętać o obecności w diecie tłustych ryb morskich oraz zdrowych olejów roślinnych. Cennym źródłem Omega-3 są też orzechy włoskie, siemię lniane, awokado, nasiona chia. Dobry wpływ na nasze serce ma też spożywanie produktów pełnoziarnistych i strączków.

Należy pamiętać, że dieta to nie wszystko. Kondycję naszego serca warto konsultować z kardiologiem. Po 40 roku życia powinniśmy robić to regularnie, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Wizyty kontrolne pozwalają w porę zareagować, gdy zacznie dziać się coś niepokojącego. W wielu gabinetach dostępna jest opcja kardiolog online , która pozwala zaoszczędzić czas i umożliwia rozmowę ze specjalistą bez wychodzenia z domu.

Aktywność fizyczna i zdrowy sen

Kolejnym czynnikiem, o który warto zadbać w trosce o zdrowe serce, jest regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu. Według najnowszych badań niekorzystny jest nie tylko zbyt krótki sen. Regularne przesypianie ponad ośmiu godzin na dobę również nie najlepiej wpływa na nasz układ krążenia.

Umiarkowana aktywność fizyczna to nasz sprzymierzeniec, jeśli chcemy cieszyć się zdrowym sercem. Zaleca się ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu przez 30-60 minut. Ćwiczenia powinny być dynamiczne. Wskazane formy aktywności to nordic walking, jogging, pływanie, jazda na rowerze.

Uprawiając sport, należy regularnie kontrolować stan zdrowia. Wizyta w gabinecie kardiologa lub konsultacja z kardiologiem online pozwoli zareagować w odpowiednim momencie w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. Kardiolog online to dobre rozwiązanie dla zabieganych — nie tylko na treningach.

Comments are closed.

live url https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety