Jak zaprojektować niebanalną strefę wypoczynkową blisko domu? Nie jest to trudne – kluczem są odpowiednie meble. Szeroki wybór kolekcji meblowych pozwoli na wybór zestawu dopasowanego do potrzeb. Jedną z propozycji są nowoczesne meble rattanowe do ogrodu. Jak tworzone są dzisiaj meble z rattanu?

Postaw na odpoczynek – nowoczesne meble rattanowe do ogrodu

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że wybór konkretnej kolekcji może okazać się problematyczny. Szukając mebli nietuzinkowych, pięknych i trwałych, warto postawić na nowoczesne meble rattanowe do ogrodu. Meble z rattanu znane są doskonale w Polsce – dzisiaj projektanci proponują odświeżone kolekcje, dopasowane zarówno do potrzeb użytkowników, jak i do aktualnej mody. Meble takie tworzone są z pnączy rattanowych – ręczne wyplatanie sprawia, że każdy mebel ma niepowtarzalny charakter i urok. Pnącza rattanowe pozyskiwane są w sposób etyczny – uzyskuje się je z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu nie jest degradowane środowisko naturalne. Wśród oferowanych produktów znaleźć można zarówno klasyczne sofy rattanowe, jak i nowoczesne fotele, w których siedzisko i oparcie są z rattanu, a stelaże mebla wykonany jest z lekkiego aluminium. Krzesła rattanowe kapitalnie prezentować się będą w połączeniu ze stołami z drewna. Taki kącik kawowy czy letnia jadalnia będą zachęcać do spędzania większej ilości czasu blisko natury.

Jak dbać o nowoczesne meble rattanowe do ogrodu?

By nowoczesne meble rattanowe do ogrodu na długi czas zachowały wspaniały wygląd, warto pamiętać o tym, by przechowywać je w odpowiedni sposób. Rattan „nie lubi” zbyt suchego powietrza, ale też nie może być narażony na wilgoć. Najlepszym rozwiązaniem okaże się składowanie rattanowych foteli w pomieszczeniu przewiewnym i chłodnym. Drugą opcją są pokrowce ogrodowe, które pozwolą osłonić meble tego typu przed osiadaniem wilgoci i kurzem.

Comments are closed.

Industrialny metalowy kwietnik stojący zobacz https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/