Rozpatrywanie spraw rodzinnych w sądach to często ostateczność, aby możliwe było wychowywanie dzieci w przyjaznym środowisku czy też uwolnienie się od przemocowego współmałżonka. Sprawy takie budzą wiele emocji, dlatego przygotowanie się do nich jest kluczowe. Jakie kwestie poruszane są w sądzie? Czy adwokat może nam pomóc?

Jakie kwestie poruszane są podczas spraw rodzinnych?

Sprawy rodzinne to najczęściej zagadnienia rozpatrywane w sądach okręgowych oraz rejonowych. Najczęściej rozpatrywane sprawy to te dotyczące rozwodów, przyznania alimentów, ale również ustalenia terminów spotkań z dzieckiem czy pozbawieniem czy ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Sprawy tego typu są niezwykle delikatne i mogą budzić wiele niezdrowych emocji na sali sądowej. Kiedy ma miejsce sprawa rozwodowa wielu małżonków często kłóci się nie tylko o dzieci, ale tez o dostęp do wspólnie zgromadzonych dóbr. Rolą sędziego jest takie rozstrzygnięcie sprawy, aby przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i komfort małoletnim dzieciom pary, kolejno zaś: aby podzielić majątek w sposób sprawiedliwy (o ile wcześniej nie była podpisana intercyza). Zasadne może okazać się także wskazanie mediatora, który poza salą rozpraw pomoże małżonkom dojść do porozumienia w ważnych kwestiach. Więcej o sprawach rodzinnych przeczytasz na stronie adwokat-katowice.pl.

Adwokat – pomoc z zewnątrz

Pomoc adwokata przy sprawach rodzinnych może okazać się niezbędna. Adwokat służy swoją wiedzą i doświadczeniem, jak również pozwala poczuć się znacznie pewniej na sali sądowej. Zanim jednak wraz z adwokatem zasiądziemy na sali sądowej, musi się on dokładnie zapoznać z kwestiami dotyczącymi danej sprawy. Poprzez bezstronną ocenę możliwe stanie się ustalenie zakresu działania. 

Comments are closed.