Zwrot podatku z Holandii należy się wszystkim osobom, które legalnie pracowały na terenie tego kraju. Temat jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ trzeba załatwić m.in. odpowiednie dokumenty. Nie można jednak zapomnieć, że wykonanie rozliczenia z holenderskim urzędem jest obowiązkowe.

Zwrot podatku z Holandii – konieczne procedury

Wiele osób czuje ogrom zakłopotania, jeżeli chodzi o kontakty z urzędem skarbowym. Dlaczego? Barierą jest dla nich język. Nawet, jeżeli ktoś przez długi czas pracował na terenie Holandii, nie musi biegle posługiwać się ich językiem. W szczególności, jeżeli chodzi o urzędowo-podatkowe sprawy. Aby móc sobie to ułatwić, warto skontaktować się z biurem rachunkowym. Oni to wiedzą, jakie są konieczne procedury, obowiązujące m.in. w kontaktach z tamtejszymi urzędami skarbowymi. Do tego znają oni ten język, dzięki czemu wszystkie dokumenty są w stanie wypełnić w sposób prawidłowy. 

Czas na oddanie pieniędzy

Jak długo można oczekiwać na zwrot podatku z Holandii? Według oficjalnych komunikatów, na swoje pieniądze można czekać nawet…trzy lata. Tak, nie jest to żaden żart. W szczególności, jeżeli chodzi o obcokrajowców. Chociaż, na ogół bywa tak, że polskie wnioski rozpatrywane są w okresie od trzech do sześciu miesięcy. Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych wniosków i spraw. Warto powierzyć tą sprawę księgowemu, który już za pierwszym razem zadba, aby wszystkie dokumenty zostały dobrze wypełnione, wraz z kompletem odpowiednich załączników. 

Comments are closed.