Długotrwałe i obciążające organizm treningi to już przeszłość. Dzisiaj zadbać można o swoje zdrowie i sylwetkę w znacznie prostszy i skuteczniejszy sposób. Treningi EMS stają się coraz popularniejsze w Polsce – to doskonała metoda na zachowanie kondycji oraz zadbanie o ciało. Na czym polegają treningi EMS? 

Czym jest trening EMS?

Trening EMS to precyzyjnie opracowany trening sportowy, który wykonywać możemy… bez wychodzenia z domu. Wysoka skuteczność treningów oraz krótki czas poszczególnych sesji treningowych sprawia, że olbrzymia ilość osób jest zainteresowana tą formą aktywności. Trening EMS polega na elektrostymulacji poszczególnych grup mięśni w czasie prostych ćwiczeń. Treningi odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora, który nie tylko wyjaśnia metody działania EMS, ale też dobiera intensywność ćwiczeń i ich trudność do indywidualnych preferencji. O treningu z trenerem przeczytać można na stronie impulse-therapy.pl. Istotnym jest fakt,  że trening EMS jest znacznie bardziej skuteczny od klasycznego treningu – w ciągu zaledwie 20 minut aktywowanych jest ponad 90% mięśni jednocześnie, w  tym również mięśnie głębokie. Ćwiczenia nie obciążają stawów, co może być istotne dla osób starszych. 

Jakie korzyści przyniesie trening EMS?

Wystarczy jedna sesja tygodniowo treningów EMS, aby znacząco poprawić swoją kondycję, wzmocnić mięśnie. Wśród zalet treningów EMS wymienia się przede wszystkim wyższą wydolność organizmu, szybsze spalanie kalorii, wygładzenie skóry oraz zminimalizowanie cellulitu czy redukcję tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia znacząco wpłyną na poprawę samopoczucia, pozwolą również na wzmocnienie mięśni kręgosłupa, co przełoży się na zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych z tym odcinkiem ciała. 

Comments are closed.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft